• Головна
  • Блог
  • Вентиляція в будинку з газобетону: класифікація та особливості

Вентиляція в будинку з газобетону: класифікація та особливості

Автор: gulak.a.a
Вентиляція в будинку з газобетону: класифікація та особливості, Recuperator

Вентиляцію в будинках з газобетону обладнують відповідно до норм і правил (СНіП), що регламентує параметри мікроклімату та визначає нормативні вимоги до кратності повітрообміну. Правильна експлуатація газобетонних будівель має на увазі наявність вентиляційної системи, здатної компенсувати прояви високої гігроскопічності будівельного матеріалу та забезпечити повноцінне оновлення повітря в умовах підвищеної ізоляції внутрішнього простору.

Зміст

  • Навіщо потрібна вентиляція у будинку з газобетону
  • Класифікація вентиляції
  • Децентралізована вентиляція
  • Централізована вентиляція
  • Висновок

Навіщо потрібна вентиляція у будинку з газобетону

Автоклавний бетон досить часто застосовується в будівництві енергоефективних будівель і має чудові ізоляційні характеристики. Незважаючи на зовнішню простоту у використанні, якісна робота з газобетоном потребує практичного досвіду та певних професійних знань. На етапі проектування необхідно взяти до уваги і обов’язково врахувати в розрахунках властивості пористого матеріалу. Неправильне впровадження технології може спричинити підвищення вологості та спровокувати розвиток небезпечної мікрофлори: патогенних бактерій, колоній цвілі та інших хвороботворних мікроорганізмів.

Окрім іншого, постійна вогкість викликає прискорену структурну корозію пористого бетону та негативно впливає на теплозберігаючі якості будівельного матеріалу. Приводить до значної деформації обробки стін і значно скорочує термін експлуатації будівлі. Нормалізація рівня вологості відіграє важливу роль у підтримці комфортного мікроклімату та проводиться за допомогою грамотно обраної та правильно зібраної системи вентиляції. Існує кілька способів вентилювання малоповерхових будівель різних за принципом роботи, методом впливу та виробничої ефективності.

Класифікація вентиляції

Вентиляційні системи класифікуються за цілою низкою ознак, але основні визначальні критерії – тип спонукання повітря, функціональне призначення та зона обслуговування. Принципова відмінність типів вентиляції полягає у способі забезпечення руху повітряних мас: природному чи штучному. Природна вентиляція відбувається за рахунок термічної тяги та без застосування додаткового обладнання, у той час як примусова вентиляція ініціює механічне переміщення повітря та передбачає обробку припливного потоку спеціальними пристроями.

За цільовим призначенням вентсистеми поділяються на три види: припливну, витяжну та найбільш популярну – припливно-витяжну вентиляцію. Всі перераховані способи вентилювання застосовуються для здійснення повітрообміну різної інтенсивності та підтримання розрахункових значень санітарно-гігієнічних параметрів мікроклімату. Організація вентиляції приватного будинку відбувається з урахуванням індивідуальних особливостей експлуатації кожного з приміщень будівлі та має персоналізований характер. Вибір конкретного методу обслуговування обумовлений безліччю споживчих факторів і передбачає варіанти децентралізованої або централізованої вентиляції.

Децентралізована вентиляція

Децентралізована вентиляція дозволяє виконувати оновлення та якісну обробку повітря у масштабах окремого приміщення. Метод працює без допомоги складних інженерних комунікацій і може використовуватися як альтернатива у разі нераціональності чи неможливості природного провітрювання. На відміну від централізованої системи вентиляції, децентралізована не вимагає дорогого монтажу і має відносно невисоку вартість обладнання. Швидко монтується, легко обслуговується та, залежно від рівня розвитку вентиляційної системи, оснащується утилізатором тепла.

Різноманітність архітектурних побудов децентралізованої вентиляції поєднує монтаж витяжних вентиляторів у «брудних зонах» та застосування припливного обладнання: віконних та стінових клапанів, бризерів або моноблочних припливних установок, що потребують додаткового підключення до повітроводів. Одне з найзручніших, найпопулярніших та енергоефективних рішень – компактний побутовий рекуператор з продуктивністю від 25 до 250 м³ повітря на годину. Універсальний пристрій у режимі реверсу забезпечує повний цикл повітрообміну або може працювати на подачу свіжого та видалення відпрацьованого повітря.

Централізована вентиляція

Централізована вентиляція діє за рахунок можливостей інноваційної установки припливно-витяжної вентиляції з рекуперацією тепла та розгалуженої мережі повітроводів. Механізована система здійснює примусовий повітрообмін в об’ємах цілого будинку за допомогою зібраних в одному корпусі пристроїв: вентиляторів, модулів очищення та знезараження повітря, калорифера та теплообмінника. Завдяки застосуванню енергозберігаючих технологій тепло відпрацьованого повітря утилізується і використовується повторно для опалення будинку. Універсальна припливно-витяжна установка оснащена зручним дистанційним керуванням та легко піддається багаторівневому настроюванню.

Вентиляція в будинку з газобетону: класифікація та особливості, Recuperator

Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла чудово підходять для організації високоефективного повітрообміну та створення комфортного мікроклімату в спеціальних умовах будинків з газобетонних блоків. На ринку кліматичного обладнання України представлений багатий асортимент комплектуючих та готової продукції від вітчизняних та зарубіжних компаній: світового лідера у виробництві вентиляційного обладнання Bentc, українського бренду Aerostar, литовської SALDA та польської компанії з багаторічним досвідом Wanas.

Висновок

Організація постійної циркуляції та повноцінної обробки повітря в будівлях із надмірною вологістю та високим коефіцієнтом герметичності приміщень – обов’язкова вимога до облаштування правильних інженерних комунікацій. Використання сучасної припливно-витяжної вентиляції з рекуперацій тепла повністю вирішує завдання своєчасного видалення забрудненого та припливу свіжого повітря в збалансованому обсязі та дозволяє забезпечити сприятливу атмосферу для комфортного проживання та безпечної експлуатації будинку з газобетону.

Потрібна консультація?
Залиште заявку і ми докладно розповімо про систему рекуперації повітря, підберемо обладнання, безкоштовно розрахуємо вартість проекту, із задоволенням відповімо на Ваші запитання.