Вентиляція як засіб від плісняви та грибка

Автор: gulak.a.a
Вентиляція як засіб від плісняви та грибка, Recuperator

У прагненні до комфорту, люди все частіше використовують для ремонту та капітального будівництва сучасні теплоізоляційні матеріали та прогресивні технології. Металопластикові вікна та щільові ущільнювачі в інтер’єрі типових квартир давно стали повсякденністю, а будинки з газобетону і котеджі, що збудовано за методом каркасного будівництва або за допомогою інноваційних панелей SIP-панелей, вважаються одними з найбільш затребуваних на ринку нерухомості. Одна з небагатьох проблем власників реконструйованих квартир та нового енергоефективного помешкання- недостатня вентиляція, та як наслідок, пліснява і грибок на стінах.

Зміст

  • Що таке пліснява
  • Чим небезпечна пліснява
  • Джерело та причини появи плісняви
  • Пліснява в квартирі або приватному будинку
  • Профілактика та боротьба з пліснявою

Що таке пліснява

Пліснява- це зовнішній прояв життєдіяльності мікроскопічних грибів, що паразитують в слабовентильованих кімнатах з підвищеною вологістю та вологих місцях. В умовах сприятливої середи, пліснява активно росте на елементах інтер’єру, стелях, підлогах та стінах. З’являється в міжплиткових швах керамічного оздоблення кухонь та вбиралень. Колонія може виглядати як пух, слиз або пудровий наліт різноманітних кольорів. Частіше за все має спецефічний земляний запах, створює відчуття затхлої, нездорової атмосфери.

Вентиляція як засіб від плісняви та грибка, Recuperator

Чим небезпечна пліснява

При контакті з людиною або твариною, патогенний мікроорганізм провокує кілька серйозних захворювань і здатен викликати небезпечну алергічну реакцію. Літкі спори грибка осідають на слизовій оболонці, та збуджують грибкову інфекцію. У разі незначної інтоксикації, організм здорової людини протидіє загрозі без видимих наслідків, але людина з ослабленим імунітетом, діти та літні люди можуть переносити отруєння у важкій формі.

Колоній грибку мають реальну небезпеку не тільки для здоров’я людей, але і для власного майна. Пліснява вражає практично будь які матеріали, швидко розростається і з часом руйнує оздоблювальні матеріали та несучі конструкції будівлі. Під впливом шкідника, декор кімнат вкривається неестетичними плямами, а ще нещодавно безпечна атмосфера в будинку вже є небезпечною. Висновок напрошується сам по собі: від плісняви необхідно позбутися якомога швидше.

Джерело та причини появи плісняви

Один з найпоширеніших організмів на землі супроводжує людство буквально всюди і розмножується за допомогою невидимих неозброєним оком спор-мікроскопічних насінин, що здатні переноситись повітряним потоком на значну відстань. Попередити появу агресивного мікроорганізму неможливо, він з легкістю просочується в приміщення з повітрям, та постійно присутній навіть там де немає грибка.
Не дивлячись на те, що пліснява навчилась виживати майже на усіх типах поверхонь, все ж для укорінення і подальшого розвитку популяції грибку необхідна структура, в яку можна прорости, висока вологість та поганий повітрообмін. Якщо потенційних приводів для виникнення сирості в помешканні багато: діяльність людини, промерзання стін, неякісний ремонт або аварійний стан інженерних комунікацій, то первопричина поганого повітрообміну завжди одна-неправильно працююча система вентиляції.

Пліснява в квартирі або власного будинку

В нещодавньому минулому будинки і квартири успішно провітрювали природним шляхом за рахунок періодичного відкриття кватирки, нещільності конструкції будівлі та традиційних вентканалів. Все змінилось з початком застосування нових технологій, що дозволяють ефективно ізолювати приміщення від впливу погодних факторів та практично повністю виключити втрату тепла назовні. Приділяючи максимум уваги актуальному питанню енергозбереження, власники будинків нерідко забувають про проблему застою повітря в замкненому просторі та своєчасному облаштуванні системи приточно-витяжної вентиляції.

Вентиляція як засіб від плісняви та грибка, Recuperator

В сучасних квартирах і будинках немає природнього руху повітряних мас і свіже насичене водяними парами повітря конденсує «зайву» вологу на поверхнях пластикових вікон та стінових покриттів, створюючи ідеальні умови для появи та активного росту популяції грибку. Попередити очевидну проблему завжди легше, ніж боротись з неприємними наслідками. Встановлення ефективної вентиляційної системи і усунення причин виникнення сирості- кращий спосіб профілактики та боротьби з пліснявою.

Профілактика та боротьба з пліснявою

Правильна енергомодернізація міських квартир та будівництво приміщень з газобетону, каркасних будинків або будинків з SIP-панелей передбачає інтегрований підхід, та обов’язкове створення функціональної інфраструктури, що забезпечує якісний повітрообмін. Необхідність обладнання повноцінної системи приточно-витяжної вентиляції обумовлена тим, що традиційна вентиляція не здатна результативно працювати в умовах високого коефіцієнту герметичності приміщення.

Вентиляція як засіб від плісняви та грибка, Recuperator

Системи приточно-витяжної вентиляції використовують для вирішення комплексних задач з організації примусового притоку, змішування та видалення повітря в приміщеннях будь якого типу, розміру та призначення. Можливості універсального обладнання включають різні функції, та виконують оптимізацію мікроклімату за рядом ознак, в тому числі температурою та вологістю. Забезпечують очищення повітря від пилу, шкідливих бактерій та патогенних мікроорганізмів. Інноваційні установки з рекуперацією тепла відповідають загальній концепції енергоефективності і дозволяють економити до 90% теплової енергії.

Потрібна консультація?
Залиште заявку і ми докладно розповімо про систему рекуперації повітря, підберемо обладнання, безкоштовно розрахуємо вартість проекту, із задоволенням відповімо на Ваші запитання.